Wprowadzenie do Implantologii Stomatologicznej

Cześć! 🙂

W tej części szkolenia wytłumaczę Ci wszystko co potrzebne, aby w jak najprostszy sposób – a jednocześnie w pełni bezpiecznie – zacząć wykonywać zabiegi implantologiczne.

Zacznę od kwestii związanych z wyborem systemu implantologicznego, potrzebnego sprzętu i komponentów. Bo można się w tym wszystkim pogubić, szczególnie, że z każdej strony jesteśmy mocno atakowani marketingowo przez firmy. Wydawałoby się, że każdy implant jest “tym jedynym”, a jednocześnie wszystkim innym czegoś brakuje 😉 Każdy materiał sam bez większej pomocy wytworzy górę kości u pacjenta, a bez niektórych narzędzi to nasi pacjenci poumierają, bo przecież bez nich nie da się dobrze zrobić zabiegu.

Następnie omówię kwalifikację pacjenta, a potem pora na najważniejszy etap – planowanie leczenia implantologicznego. I to maksymalnie upraszczając ten element, a jest on odpowiedzialny za większość porażek implantologicznych, szczególnie tych długoterminowych. Dlatego pokażę na co musisz KONIECZNIE zwracać uwagę.

Sam zabieg nie jest trudny – jeśli usuwasz ósemki nie zarywając ze stresu nocy dzień przed, to tutaj nic Cię nie powinno pokonać. Ewentualnie pośpiech 😉 Podzielę się też wieloma pro-tipami praktycznymi, czyli jak pokonać najczęstsze przeszkody, które możesz napotkać.

Na koniec nieco o tkankach miękkich wokół implantów (dla uczestników poprzednich szkoleń bardziej powtórka), wykonywanie protetyki na implantach i porównanie różnych rozwiązań. No i już nawet nie przyszłość, tylko zdecydowanie teraźniejszość i codzienność – szablony chirurgiczne.

To nie wszystko czego się nauczysz podczas tego szkolenia, ale…

DO DZIEŁA!

Twój progres: