Praktyczna medycyna estetyczna - poziom zaawansowany

Szkolenie praktyczne: część IV Curriculum Body Care Academy

Dwa zabiegi
dla setek metamorfoz

INWESTYCJA: 4999 zł
WYKŁADOWCA: lek. dent. Tomasz Łukasik

Najbliższe terminy szkolenia:

 • 9 czerwca 2024
 • 27 lipca 2024
 • 5 października 2024
 • 24 listopada 2024

Proste czy trudne?

Toksyna botulinowa i wypełniacz w postaci kwasu hialuronowego to dwa zabiegi, które są podstawą dla “rewolucyjnej” części medycyny estetycznej. Choć stosowane również przez osoby początkujące, to ich bardzo dobre opanowanie pozwala pójść jeszcze krok dalej z zabiegami.

Cały wachlarz technik

Dwie substancje, a dziesiątki zabiegów. Naucz się szerokiego wachlarza tego, co możesz oferować swoim pacjentom. Dobieraj zabiegi do konkretnej indywidualnej sytuacji i nie bój się ich wykonywać – dostaniesz sprawdzone i gotowe metody, do zastosowania zaraz po szkoleniu.

Płytko czy głęboko?

Podając ten sam preparat na różną głebokość można uzyskać kompletnie różny efekt końcowy. Dowiedz się jak samemu zawsze sobie odpowiedzieć na pytanie – “płytko czy głęboko” i osiągać pożądane efekty. Nie zostawiać tego przypadkowi, tylko swoim umiejętnościom.

Techniki, które działają

W Body Care Academy nie jesteśmy związani konkretnym produktem czy technikami zabiegowymi promowanymi przez daną firmę. Mówimy wprost co działa, a co nie, a nasi wykładowcy nie boją się trudnych pytań. Odpowiemy wam zgodnie z naszą wiedzą i doświadczeniem!

Czego nauczysz się podczas szkolenia „Praktyczna medycyna estetyczna – Zaawansowana”:

 • Zaawansowane techniki pracy z toksyną botulinową oraz przy wolumetrii. Omówienie mechanizmów działania, głębokości podania, anatomia w okolicach wymagających większej ostrożności.
   
 • Toksyna botulinowa – zastosowanie zaawansowane off-label – korekta uśmiechu dziąsłowego, zmarszczki palacza/kod kreskowy, broda, mięsień szeroki szyi, leczenie nadpotliwości, obniżacze kątów ust, mięsień żwacz/terapia bruksizmu.
   
 • Toksyna botulinowa – nietypowe miejsca podania – zrozumienie anatomii jako najprostsza metoda wyboru miejsca podania u nietypowych pacjentów. Leczenie asymetrii.
   
 • Wypełniacz – kwas hialuronowy. Zrozumienie wpływu kwasu hialuronowego na pracę tkanek w danej okolicy – podawanie dyktowane anatomią. Skąd wiedzieć, na jakiej głębokości się znajdujemy i w jakich tkankach? Praca kaniulą – wyczucie przejścia przez SMAS. Przewidywalna praca na kości. Czy masować preparat, czy absolutnie tego nie robić?
   
 • Kwas hialuronowy – omówienie najczęstszych miejsc podania – kąt żuchwy, broda, głębokie poduszeczki tłuszczowe, skronie, kość jarzmowa, zmarszczki, zmarszczki palacza/kod kreskowy, powierzchowne poduszeczki tłuszczowe.

 • Kwas hialuronowy – nos? czoło? dolina łez?

 • Zgody i zalecenia pozabiegowe. Opieka nad pacjentem.

Zostań lekarzem medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Zainwestuj w siebie już teraz i naucz się od razu robić to dobrze. Zaoszczędzi Ci to stresu i problemów związanych z wykonywaniem zabiegów.

Wiedza, na której możesz bazować

W naszych prezentacjach podajemy źródła naukowe, na których opieramy przekazywane informacje. Dzięki temu masz pewność, że wiedza ta jest w pełni sprawdzona, rzetelna i możesz z pełnym przekonaniem ją wykorzystywać.

714

Liczba artykułów naukowych, które przejrzeliśmy, aby wybrać dla was najistotniejsze informacje

Nie pozwól, aby inni Cię wyprzedzili. Zainwestuj w siebie już teraz.

Formuła szkolenia:

Szkolenie praktyczne

Nasze szkolenia praktyczne są prowadzone metodą hybrydową. Najpierw, przed szkoleniem dostajesz dostęp do części teoretycznej na naszej platformie szkoleniowej. Dzięki temu podczas dnia szkoleniowego możemy ograniczyć teorię do minimum i skupić w całości na zajęciach praktycznych.

Korzyści:
– duży nacisk na praktyczne ćwiczenie zdobytej wcześniej wiedzy
– kursanci wykonują zabiegi na prawdziwych pacjentach
– jedno szkolenie = małe grupy szkoleniowe = maksimum zdobytych umiejętności i pełna uwaga szkoleniowca
– techniki zabiegowe i protokoły oparte na Evidence Based Medicine
– praca na dobrej jakości produktach
– dostęp do aktualizacji wiedzy dla wszystkich kursantów
– szkolenie i wiedza przeznaczone tylko dla lekarzy – z weryfikacją PWZ każdego uczestnika

Chcesz więcej? Zapisz się na całe nasze Curriculum.

6 rozbudowanych szkoleń, które krok po kroku wprowadzą cię w medycynę estetyczna. Od podstaw, aż po zaawansowane techniki. Kupując całe Curriculum oszczędzasz 20%!!!

Możesz też zobaczyć nasze pozostałe szkolenia.