Praktyczna medycyna estetyczna - podstawy

Szkolenie praktyczne: część III Curriculum Body Care Academy

Buduj na solidnym fundamencie!

INWESTYCJA: 3999 zł
WYKŁADOWCA: lek. dent. Tomasz Łukasik

Najbliższe terminy szkolenia:

 • 8 czerwca 2024
 • 26 lipca 2024
 • 4 października 2024
 • 23 listopada 2024

Podstawy to podstawa!

Podczas tego szkolenia skupiamy się na prawidłowym nauczeniu podstawowych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ta wiedza pozwoli uniknąć wielu stresów, powikłań oraz już od początku zyskiwać zadowolonych pacjentów. A to wszystko przy uczestnictwie w jednym szkoleniu.

Praktyka wymaga teorii…

Nawet osoby bardzo sprawne manualnie potrzebują konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania. Jaki preparat, na jaką głębokość, ile podawać, co ma znaczenie, jak poprawić efekty zabiegów, jak znieczulać, jak zaopiekować się pozabiegowo pacjentem, na co uważać i jak unikać problemów.

… ale głównie praktyki

Podczas naszych szkoleń praktycznych pracujecie w dobrze wyposażonym gabinecie, w którym na co dzień są przyjmowani pacjenci, pod czujnym okiem doświadczonego szkoleniowca. Wszystkie zabiegi praktykujecie na prawdziwych pacjentach, własnymi rękami, bezpiecznie i pod kontrolą.

Oparte na badaniach

Wiedza przekazywana podczas naszych szkoleń oprócz bycia przetestowaną przez naszych wykładowców i w ich gabinetach, to jest przede wszystkim oparta na Evidence Based Medicine. Cytujemy badania, na których się opieramy, więc macie pewność, że to naprawdę działa.

Czego nauczysz się podczas „Praktyczna medycyna estetyczna – Podstawy”:

 

 • Teoria i praktyka odnośnie podstawowych zabiegów z medycyny estetycznej – omówienie technik, preparatów, trendów, bezpieczeństwa zabiegów.

 • Prowadzenie dokumentacji medycznej i fotograficznej, zgody na zabiegi, zgody na udostępnianie wizerunku, zalecenia pozabiegowe.

 • Mezoterapia igłowa – wybór preparatów, wskazania, przegląd skutecznych substancji aktywnych, sposób podawania, praktyczne wskazówki.

 • Toksyna botulinowa – podstawowe zastosowania – zmarszczki poziome czoła, “lwia zmarszczka” i “kurze łapki”. Rozpuszczanie, dawkowanie, techniki podawania, wyznaczanie punktów wkłucia, analiza mimiki pacjenta. Przegląd toksyn na rynku.

 • Stymulatory tkankowe – różnice między mezoterapią. Czym tak naprawdę są stymulatory tkankowe? Jakie substancje aktywne są skuteczne w stymulatorach tkankowych i jak dobierać je do wskazań? Techniki podawania, terapie łączone. Igła czy kaniula? Punkty czy równomierne podanie?

 • Wypełniacz – kwas hialuronowy – podstawowe techniki podania. Wybór kwasu hialuronowego, dobór konkretnego produktu do miejsca zabiegowego. Omówienie różnic w podaniu płytkim, na kość, do płytkich poduszek tłuszczowych, do głębokich poduszeczek tłuszczowych. Igła czy kaniula? Praktyczne wskazówki do podawania. Złoty standard wolumetrii, niebezpieczne okolice, ewolucja a rewolucja wyglądu twarzy.

 • Kolagen – wskazania, techniki podawania, stosowanie w terapii blizn. Omówienie różnych rodzajów kolagenów i doboru technik i produktu do wskazań

 • nici rewitalizujące – wskazania, zastosowanie, kwalifikacja pacjenta. Omówienie korzyści krótkoterminowych i niebezpieczeństw długoterminowych stosowania nici. Różnice między technologiami i technikami zabiegowymi stosowanymi w niciach. Precyzyjne pozycjonowanie nici.

 • Osocze i fibryna – pobieranie krwi u pacjentów, ustawienia wirowania przy PRP i PRF. Czy warto inwestować w probówki do osocza/fibryny? Stosowanie u pacjentów po menopauzie. Schorzenia pacjenta a wpływ na finalny efekt. Łączenie z innymi preparatami. Techniki zabiegowe, głębokość podania.

 • Podsumowanie i rekomendowany dobór do typów urody/pacjentów/problemów zgodnie z II częścią szkolenia.

Zostań lekarzem medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Zainwestuj w siebie już teraz i naucz się od razu robić to dobrze. Zaoszczędzi Ci to stresu i problemów związanych z wykonywaniem zabiegów.

Wiedza, na której możesz bazować

W naszych prezentacjach podajemy źródła naukowe, na których opieramy przekazywane informacje. Dzięki temu masz pewność, że wiedza ta jest w pełni sprawdzona, rzetelna i możesz z pełnym przekonaniem ją wykorzystywać.

714

Liczba artykułów naukowych, które przejrzeliśmy, aby wybrać dla was najistotniejsze informacje

Nie pozwól, aby inni Cię wyprzedzili. Zainwestuj w siebie już teraz.

Formuła szkolenia:

Szkolenie praktyczne

Nasze szkolenia praktyczne są prowadzone metodą hybrydową. Najpierw, przed szkoleniem dostajesz dostęp do części teoretycznej na naszej platformie szkoleniowej. Dzięki temu podczas dnia szkoleniowego możemy ograniczyć teorię do minimum i skupić w całości na zajęciach praktycznych.

Korzyści:
– duży nacisk na praktyczne ćwiczenie zdobytej wcześniej wiedzy
– kursanci wykonują zabiegi na prawdziwych pacjentach
– jedno szkolenie = małe grupy szkoleniowe = maksimum zdobytych umiejętności i pełna uwaga szkoleniowca
– techniki zabiegowe i protokoły oparte na Evidence Based Medicine
– praca na dobrej jakości produktach
– dostęp do aktualizacji wiedzy dla wszystkich kursantów
– szkolenie i wiedza przeznaczone tylko dla lekarzy – z weryfikacją PWZ każdego uczestnika

Chcesz więcej? Zapisz się na całe nasze Curriculum.

6 rozbudowanych szkoleń, które krok po kroku wprowadzą cię w medycynę estetyczna. Od podstaw, aż po zaawansowane techniki. Kupując całe Curriculum oszczędzasz 20%!!!

Możesz też zobaczyć nasze pozostałe szkolenia.