Zaawansowane zagadnienia: powikłania, trudne przypadki

Szkolenie teoretyczne: część VI Curriculum Body Care Academy

Mniej powikłań to mniej stresu

INWESTYCJA: 1999 zł
WYKŁADOWCA: dr. n. med. Karolina Pinocy

Szkolenie dostępne wkrótce

Powikłania to nie błąd!

Powikłania po zabiegach to coś, co albo już się przytrafiło albo przytrafi się każdemu z nas. Nie ma ich tylko ten, kto niczego nie robi. Ważne jednak, żeby było ich jak najmniej. Dlatego podczas tego szkolenia skupiamy się na tym jak zmniejszać ryzyko powikłań, aby zdarzały się jak najrzadziej.

Powikłania to stres?

Większość zapewne energicznie pokiwa głową w odpowiedzi na to pytanie. W praktyce, największym stresem jest to, że nie jesteśmy pewni, czy będziemy sobie w stanie poradzić z powikłaniem. Dlatego nauczymy was, aby być w stanie sobie z nimi poradzić, znacząco zmniejszając stres.

Trudne przypadki?

Są pewne uniwersalne cechy, które są w stanie “ostrzec” nas, że mamy do czynienia z trudnym przypadkiem. Czy to będzie kwestia powikłań, czy innych problemów związanych z leczeniem bądź samym pacjentem. Czy podejmiecie leczenie, zadecydujecie sami, ale przynajmniej wiedząc o tym.

Oparte na badaniach

Wiedza przekazywana podczas naszych szkoleń oprócz bycia przetestowaną przez naszych wykładowców i w ich gabinetach, to jest przede wszystkim oparta na Evidence Based Medicine. Cytujemy badania, na których się opieramy, więc macie pewność, że to naprawdę działa.

Czego nauczysz się podczas szkolenia „Zaawansowane zagadnienia – Powikłania, trudne przypadki”:

 • Jak unikać powikłań – co powinno nas zaniepokoić w badaniu, na jakie elementy w wywiadzie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Dobre praktyki związane z opieką pozabiegową.
   
 • Powikłania naczyniowe i nienaczyniowe – kiedy powinniśmy zareagować, kiedy musimy zareagować i jak sobie z nimi radzić.
   
 • Powikłania związane z iniekcją (siniak, złamanie lub odkręcenie igły/kaniuli)
   
 • Hialuronidaza – czy i kiedy możemy ją stosować? Rozcieńczanie, różne schematy podawania. Jak podawać w przypadku powikłań nagłych, jak podawać w przypadku korekty defektów estetycznych.
   
 • Zestaw przeciwwstrząsowy – co musi się w nim znaleźć. W co warto dodatkowo się zaopatrzyć. Jak i czego używać w stanach nagłych.
   
 • Jak czuć się bezpieczniej podczas wykonywania zabiegów – praktyczne wskazówki, zmniejszające ryzyko powikłań.
   
 • Jak radzić sobie z trudnymi przypadkami? Od skomplikowanych przypadków, po problemy wynikające z niewłaściwej komunikacji.
   
 • Czy musimy leczyć każdego pacjenta?
   
 • Kiedy warto odmówić leczenia?

Zostań lekarzem medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyny. Zainwestuj w siebie już teraz i naucz się od razu robić to dobrze. Zaoszczędzi Ci to stresu i problemów związanych z wykonywaniem zabiegów.

Wiedza, na której możesz bazować

W naszych prezentacjach podajemy źródła naukowe, na których opieramy przekazywane informacje. Dzięki temu masz pewność, że wiedza ta jest w pełni sprawdzona, rzetelna i możesz z pełnym przekonaniem ją wykorzystywać.

714

Liczba artykułów naukowych, które przejrzeliśmy, aby wybrać dla was najistotniejsze informacje

Nie pozwól, aby inni Cię wyprzedzili. Zainwestuj w siebie już teraz.

Formuła szkolenia:

Szkolenie w formule online

Przy szkoleniu online otrzymujesz dostęp do platformy, gdzie masz możesz wielokrotnie oglądać szkolenie 24/7, przez minimum rok od jego zakupu.

Korzyści:
– pełnowartościowe szkolenie – nic nie tracisz względem szkolenia stacjonarnego
– dostęp na dowolnym urządzeniu i w dowolnym czasie – nie jesteś zależna/zależny od terminu szkolenia
– możliwość zadawania pytań prowadzącemu
– brak konieczności dojazdu, kupowania noclegów czy poświęcania całego dnia
– dostęp do aktualizacji wiedzy dla wszystkich kursantów
– po premierze szkolenia – po zweryfikowaniu numeru PWZ – natychmiastowy dostęp do szkolenia

Chcesz więcej? Zapisz się na całe nasze Curriculum.

6 rozbudowanych szkoleń, które krok po kroku wprowadzą cię w medycynę estetyczna. Od podstaw, aż po zaawansowane techniki. Kupując całe Curriculum oszczędzasz 20%!!!

Możesz też zobaczyć nasze pozostałe szkolenia.