Część I - Wprowadzenie do Medycyny Estetycznej

Cześć! 🙂

Pora na rozpoczęcie prawdziwej przygody z medycyną estetyczną! Przy pierwszym moim kontakcie okazało się, że jest to jeden wielki chaos. Na każdym szkoleniu słyszałem co innego – wzajemnie wykluczające się techniki przy stosowaniu tego samego preparatu, uzasadnianie metod na zasadzie “u mnie się sprawdza”, omawianie preparatów, a nie zabiegów.

Przy moim charakterze, gdzie ja uwielbiam mieć odpowiedź na każde pytanie “dlaczego” i “w jakim celu” – istny koszmar. Momentami czułem się bardziej jak cyrulik niż lekarz. Pojedyncze szkolenia i wykladowcy nieznacznie ratowały sytuację, ale całokształt branży – delikatnie mówiąc – odstaje od tego, do czego jesteśmy przyzwyczajeni w innych dziedzinach medycyny.

Stety/niestety nie potrafię machnąć ręką i “cośtam dłubać”. Od prawie 8 lat prowadzę szkolenia, uwielbiam to robić, więc pomyślałem, że będę pierwszy – spróbuję to usystematyzować również w medycynie estetycznej.

Jakby to powiedzieć…

Nie wiedziałem w co się pakuję 😉

Ale jak już się powiedziało A, no to nie ma odwrotu. Tak też powstało to szkolenie, jak i kolejne wchodzące w skład Curriculum Body Care Academy. Setki godzin i artykułów naukowych, dziesiątki książek, a to wszystko w celu nadania medycynie estetycznej chociaż zarysu Evidence Based Medicine.

Liczę na to, że pomogę Ci poukładać sobie w głowie co faktycznie działa w medycynie estetycznej i jakie techniki dają najlepsze efekty. Mam nadzieję, że ten cykl szkoleń przypadnie Ci do gustu i pozwoli pomagać pacjentom chcącym poczuć się lepiej w swoim ciele.

Wraz z upływem czasu tematy szkoleń będą aktualizowane, rozbudowywane, a może i nawet dodawane nowe.

Będę też bardzo wdzięczny za informację zwrotną jak się podoba i co jeszcze mógłbym poprawić/dodać – zarówno z tematyki, jak i działania samej platformy szkoleniowej.

Tymczasem nie zatrzymuję już i…

Miłego oglądania!

Twój progres:

Rozwiń wszystko
Wprowadzenie
Anatomia
Medycyna estetyczna
Praca jako lekarz medycyny estetycznej a własny gabinet