Część VI – Zaawansowane zagadnienia: powikłania, trudne przypadki

1999,00  brutto

Szkolenie teoretyczne dostępne jako pełnowartościowy kurs online. Szeroki zakres praktycznej wiedzy jak UNIKAĆ powikłań, a jeśli już wystąpią – jak sobie z nimi radzić. Omówimy również trudne sytuacje jakie mogą się wam przydarzyć – od nietypowej anatomii, asymetrii, skomplikowanych przypadków, a na problemach w komunikacji z pacjentem kończąc. A to wszystko w ramach jednego szkolenia.

Curriculum Body Care Academy

Część VI - Zaawansowane zagadnienia: powikłania, trudne przypadki

Powikłania po zabiegach to coś, co albo już się przytrafiło albo przytrafi się każdemu z nas. Nie ma ich tylko ten, kto niczego nie robi, niezależnie od dziedziny medycyny. Ważne jednak, żeby było ich jak najmniej. Dlatego podczas tego szkolenia dowiesz się jak zmniejszać ryzyko powikłań, aby faktycznie zdarzały się jak najrzadziej. Szczególnie, że zwykle wiążą się z dużą dawką stresu - i to nawet przez samo ryzyko ich wystąpienia!

W praktyce, często największym stresem jest to, że nie jesteśmy pewni, czy będziemy w stanie poradzić sobie z danym powikłaniem. Mając to na uwadze, podczas szkolenia nauczymy was konkretnych zasad jak sobie z nimi łatwiej radzić, co znacząco zmniejszy towarzyszący zabiegom stres. W jaki sposób? Przede wszystkim dając praktyczne wskazówki dotyczące technik, preparatów, badania pacjentów, łączenia zabiegów, czy też obalając pewne powszechne mity. Pokażemy też pewne uniwersalne cechy związane z pacjentem, które są w stanie “ostrzec” nas, że mamy do czynienia z trudnym przypadkiem. Czy to będzie kwestia większego ryzyka powikłań, czy innych problemów, które mogą wystąpić podczas wykonywanego leczenia. Czy w takich trudniejszych sytuacjach podejmiecie leczenie, to już zadecydujecie sami, ale przynajmniej świadomie. Standardowo podkreślamy, że wiedza przekazywana podczas naszych szkoleń oprócz bycia przetestowaną przez naszych wykładowców i w naszych gabinetach, to jest przede wszystkim oparta na Evidence Based Medicine. Cytujemy badania, na których się opieramy, więc macie pewność, że to naprawdę działa.

Czego nauczysz się podczas „Zaawansowane zagadnienia – Powikłania, trudne przypadki”:

  • Jak unikać powikłań – co powinno nas zaniepokoić w badaniu, na jakie elementy w wywiadzie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Dobre praktyki związane z opieką pozabiegową.
  • Powikłania naczyniowe i nienaczyniowe – kiedy powinniśmy zareagować, kiedy musimy zareagować i jak sobie z nimi radzić.
  • Powikłania związane z iniekcją (siniak, złamanie lub odkręcenie igły/kaniuli).
  • Hialuronidaza – czy i kiedy możemy ją stosować? Rozcieńczanie, różne schematy podawania. Jak podawać w przypadku powikłań nagłych, jak podawać w przypadku korekty defektów estetycznych.
  • Zestaw przeciwwstrząsowy – co musi się w nim znaleźć. W co warto dodatkowo się zaopatrzyć. Jak i czego używać w stanach nagłych.
  • Jak czuć się bezpieczniej podczas wykonywania zabiegów – praktyczne wskazówki, zmniejszające ryzyko powikłań.
  • Jak radzić sobie z trudnymi przypadkami? Od skomplikowanych przypadków, po problemy wynikające z niewłaściwej komunikacji.
  • Czy musimy leczyć każdego pacjenta?
  • Kiedy warto odmówić leczenia?