Część IV – Praktyczna medycyna estetyczna – poziom zaawansowany

4999,00  brutto

Szkolenie praktyczne z wykonywaniem zabiegów u pacjentów, odbywające się w naszym gabinecie w Katowicach. Małe grupy szkoleniowe, praca na sprawdzonych preparatach i zaawansowane zabiegi z medycyny estetycznej z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego oraz toksyny botulinowej. A to wszystko oparte na Evidence Based Medicine.

Curriculum Body Care Academy

Część IV - Praktyczna medycyna estetyczna - poziom zaawansowany

Toksyna botulinowa i wypełniacz w postaci kwasu hialuronowego to dwa zabiegi, które są podstawą dla “rewolucyjnej” części medycyny estetycznej, czyli tej przynoszącej jedne z bardziej spektakularnych efektów. Stosowane są często również przez osoby początkujące, jednak ich bardzo dobre opanowanie pozwala pójść jeszcze krok dalej z zabiegami - zarówno od strony efektów, jak i bezpieczeństwa. Dwie substancje, a dziesiątki zabiegów. Dzięki temu szkoleniu nauczysz się szerokiego wachlarza technik, które możesz wykorzystać u swoich pacjentów. Dobieraj zabiegi do konkretnej, indywidualnej sytuacji i nie bój się ich wykonywać – otrzymasz sprawdzone i gotowe metody, do zastosowania zaraz po szkoleniu. Podając ten sam preparat na różną głębokość można uzyskać kompletnie różny efekt końcowy. Dowiedz się jak samemu odpowiadać na pytania – “płytko czy głęboko?”, "jaka technika podania?", czy "jaki preparat wybrać". Nie zostawiaj tego przypadkowi, tylko swoim umiejętnościom i wiedzy. W Body Care Academy nie jesteśmy związani z konkretnym produktem czy technikami zabiegowymi promowanymi przez daną firmę. Mówimy wprost co działa, a co nie, a nasi wykładowcy nie boją się trudnych pytań. Odpowiemy wam zgodnie z naszym doświadczeniem, bazując na Evidence Based Medicine!

 

Czego nauczysz się podczas szkolenia „Praktyczna medycyna estetyczna – Zaawansowana”:

  • Zaawansowane techniki pracy z toksyną botulinową oraz przy wolumetrii. Omówienie mechanizmów działania, głębokości podania, anatomia w okolicach wymagających większej ostrożności.
  • Toksyna botulinowa – zastosowanie zaawansowane off-label – korekta uśmiechu dziąsłowego, zmarszczki palacza/kod kreskowy, broda, mięsień szeroki szyi, leczenie nadpotliwości, obniżacze kątów ust, mięsień żwacz/terapia bruksizmu.
  • Toksyna botulinowa – nietypowe miejsca podania – zrozumienie anatomii jako najprostsza metoda wyboru miejsca podania u nietypowych pacjentów. Leczenie asymetrii.
  • Wypełniacz – kwas hialuronowy. Zrozumienie wpływu kwasu hialuronowego na pracę tkanek w danej okolicy – podawanie dyktowane anatomią. Skąd wiedzieć, na jakiej głębokości się znajdujemy i w jakich tkankach? Praca kaniulą – wyczucie przejścia przez SMAS. Przewidywalna praca na kości. Czy masować preparat, czy absolutnie tego nie robić?
  • Kwas hialuronowy – omówienie najczęstszych miejsc podania – kąt żuchwy, broda, głębokie poduszeczki tłuszczowe, skronie, kość jarzmowa, zmarszczki, zmarszczki palacza/kod kreskowy, powierzchowne poduszeczki tłuszczowe.
  • Kwas hialuronowy – nos? czoło? dolina łez?
  • Zgody i zalecenia pozabiegowe. Opieka nad pacjentem.