Część II – Kompleksowe planowanie leczenia estetycznego

1499,00  brutto

Szkolenie teoretyczne dostępne jako pełnowartościowy kurs online. Kompleksowe planowanie leczenia estetycznego pacjenta, od prowadzenia konsultacji, badania i diagnostyki pacjenta, przygotowania planu zabiegowego, umiejętności oceny zmian zachodzących wraz z wiekiem, aż po łączenie terapii w celu maksymalizacji efektów.

Curriculum Body Care Academy

Część II - Kompleksowe planowanie leczenia estetycznego

Pierwsza wizyta pacjenta jest niezwykle ważna, a niestety jej znacznie jest często marginalizowane. Podczas takiej pierwszorazowej konsultacji, trzy główne elementy, na których powinniśmy się skupiać to: dokładne badanie pacjenta, kompleksowe planowanie oraz zmotywowanie pacjenta do podjęcia leczenia. Podczas szkolenia nauczymy Cię na co zwracać uwagę w wywiadzie medycznym i jak analizować problemy, z którymi zgłasza się pacjent. Dowiesz się również, jakie są uniwersalne cechy urody i anatomii, służące nam jako “drogowskazy”. Omówimy różnice między objawami starzenia się twarzy, a ich prawdziwymi przyczynami. Szczególnie, że jest to podstawowa informacja niezbędna do przygotowania indywidualnego planu leczenia.

Nauczysz się również jak "patrzeć" na pacjenta. Co będzie miało wpływ, jakich złotych zasad powinniśmy się trzymać, jak to ujednolicić i usystematyzować. Kiedy możemy sobie pozwolić na modyfikacje planu. Są to bardzo ważne kwestie, ponieważ przygotowanie nawet najlepszego planu mija się z celem, jeśli pacjent nie zdecyduje się na jego wykonanie lub będzie chciał go zrealizować tylko wybiórczo. Pokażemy jak przedstawiać założenia zaplanowanego leczenia, jego efekty i ich pozytywny wpływ na życie pacjenta oraz ryzyko nieodwracalności pewnych zmian w przyszłości. Podzielimy się również paroma metodami poprawy powracalności pacjentów na zabiegi przypominające po zakończeniu leczenia.

Czego nauczysz się podczas „Kompleksowego planowania leczenia estetycznego”:

  • Jak prowadzić konsultację z pierwszorazowym pacjentem?
  • Jak badać pacjenta i na co zwracać uwagę?
  • Wywiad medyczny - jak poszczególne elementy będą wpływać na możliwości wykonywania zabiegów z zakresu medycyny estetycznej
  • Czy są uniwersalne cechy urody, którymi powinniśmy się kierować?
  • Jak przygotować plan leczenia/plan zabiegowy?
  • Jak łączyć terapie? Omówienie technologii i zrozumienie odstępów z perspektywy biologii
  • Łączenie medycyny estetycznej z leczeniem/zabiegami z innych dziedzin medycyny