Wprowadzenie do Implantologii Stomatologicznej

1999,00  brutto

Pełen pakiet szkoleniowy online, w który wchodzi cały program stacjonarnego kursu z implantologii + dodatkowe materiały rozszerzające go o około 50%. Wygodna forma, nacisk na natychmiastowe wdrożenie zdobytej wiedzy, indywidualne podejście i materiały dodatkowe dla uczestników (gotowe wzorce, checklisty).

SKU: 11-1-1-1 Kategorie: ,

Po zakupie otrzymujesz od razu dostęp do całego pakietu szkoleniowego - możesz wziąć udział w dowolnym momencie w wygodnym dla siebie tempie.

Implantologia - jak łatwo i przewidywalnie planować i wykonywać zabiegi implantologiczne, pełen pakiet szkoleniowy online

Spotkałem się z bardzo różnym postrzeganiem implantologii. Dla jednych, jest to coś bardzo skomplikowanego - trochę taka kwintesencja osiągnięć jako chirurga stomatologicznego. Inni mówią o implantologii, że jest to wkręcenie kołka i że każdy to bez problemu zrobi. Prawda jak zwykle leży pośrodku, a ja osobiście uważam, że obie strony mają racje. Bo z jednej strony samo wkręcenie implantu w kość nie jest czymś trudnym. Z drugiej strony, zrobienie tego w prawidłowy sposób, który zapewni jak najdłuższe funkcjonowanie implantu, to już zupełnie inna para kaloszy. Szczególnie w trudniejszych przypadkach.

Bardzo ważne jest wiedzieć jak zacząć i jakich zasad należy się trzymać. Wiedza odnośnie implantologii zmienia się nieustannie - czy to poprzez nowe techniki zabiegowe, systemy implantologiczne, czy możliwości (np. pracy cyfrowej). Pomimo wszczepienia już dobrych kilkuset implantów, to cały czas się rozwijam w tej dziedzinie, aby mieć jak najszerszy wachlarz możliwości w pracy. Od różnych metod odbudowy kości, podnoszenia zatoki, przeszczepy tkanek miękkich, obciążenia natychmiastowe, szablony chirurgiczne czy po prostu sposoby ułatwiające codzienną pracę. Podobnie z protetyką na implantach - u swoich pacjentów wykonywałem prace od pojedynczych koron, protezy na lokatorach, protezy na belce, mosty kilkupunktowe czy w końcu prace pełnołukowe.

Patrząc wstecz na swoje doświadczenia z implantologią, zdecydowanie najtrudniejszym okresem był sam początek. Nawet nie przez oczywiste - brak doświadczenia, tylko ze względu na natłok informacji, często sprzecznych i nieusystematyzowanych. Na różnych szkoleniach zdobywałem wzajemnie wykluczającą się wiedzę. Brakowało mi czegoś, co poprowadzi mnie krok po kroku przez cały proces leczenia implantologicznego - od kwalifikacji pacjenta, przez zaplanowanie przypadku, wykonanie zabiegu, opiekę pozabiegową oraz zarządzanie tkankami miękkimi.

Dlatego też nie mogłem się doczekać aż ostatecznie zbiorę całą moją wiedzę w temacie podstaw implantologii i przygotuję w postaci tego szkolenia. Poprowadzi ono krok po kroku przez cały proces leczenia implantologicznego, pokazując konkretne zasady, o których należy pamiętać, niezależnie od stosowanego systemu. Pokaże jak myśleć implantologicznie, aby w przypadku nieprzewidzianych sytuacji umieć z nich wyjść bez większego stresu.

To na czym mi bardzo zależało, to możliwość poprowadzenia uczestnika krok po kroku nie tylko podczas samego terminu szkolenia, ale i wtedy kiedy będzie ono najbardziej potrzebne - czyli bezpośrednio przed zabiegiem. Stad też szkolenie w formule online. Obejmuje około 50% więcej materiału niż szkolenie stacjonarne. Dodatkowo, nie musisz dojeżdżać, możesz odbyć je w dowolnym terminie, a nawet podzielić je sobie na więcej dni. Jeśli wolisz formę stacjonarną szkolenia - napisz do mnie na kontakt@tomaszlukasik.pl, to poinformuję cię o najbliższych terminach szkoleń stacjonarnych.

Co cechuje pakiet szkoleniowy online:
- dużo konkretnej, sprawdzonej w praktyce wiedzy
- dostęp online na dowolnym urządzeniu
- możliwość zadawania pytań
- materiały szkoleniowe (gotowe wzory, checklisty)
- swobodny dostęp do materiału ze szkolenia 24/7 przez minimum rok od zakupu szkolenia
- nacisk na wdrażanie zdobytej wiedzy poprzez "zadania domowe" dla uczestników
- brak konieczności dojazdu, noclegu i innych kosztów związanych ze szkoleniami stacjonarnymi

Zdobądź doświadczenie i wiedzę jak:
- orientować się w kwestii systemów i komponentów implantologicznych
- kwalifikować pacjenta do zabiegów implantologicznych
- przeprowadzać diagnostykę przed leczeniem
- planować finalny efekt leczenia oraz pozycje implantów
- w praktyce korzystać z zasady 3A-2B
- wybrać pierwszy przypadek implantologiczny
- wykonywać płaty pod kątem zabiegów
- przeprowadzać zabieg implantologiczny
- osiągać odpowiednią stabilizację implantu
- radzić sobie z trudnymi sytuacjami
- stosować szew ciągły
- implantować natychmiastowo
- opiekować się pacjentem po zabiegu
- wykonywać odsłonięcie implantu
- zarządzać dziąsłem przy implantach
- wykonywać szablony chirurgiczne i pracować z nimi
- obciążać natychmiastowo
- dobierać odpowiednią pracę protetyczną do przypadku

Biorąc udział w szkoleniu zyskujesz:

- umiejętność planowania i przeprowadzania zabiegów implantologicznych
- możliwość świadomego wyboru systemu implantologicznego dopasowanego do twoich potrzeb
- wiedzę odnośnie szerokiego zakresu implantologii
- mnóstwo praktycznych porad jak usprawnić zabiegi implantologiczne
- znajomość różnych rodzajów prac protetycznych i ich dobór do przypadku
- umiejętność zarządzania tkankami miękkimi u swoich pacjentów

Start: Od razu! Sam sobie wybierasz kiedy i w jakim tempie realizujesz szkolenie!

Prowadzący: lek. dent. Tomasz Łukasik

Inwestycja: 1999 zł

Łączny czas szkolenia: prawie 9 godzin, podzielonych na wygodne moduły.