Część III – Praktyczna medycyna estetyczna – podstawy – teoria bez części praktycznej
1999,00 zł brutto
Część teoretyczna z części III szkolenia z Curriculum Body Care Academy. Nie obejmuje części praktycznej (możliwość dokupienia osobno, ale tylko po wcześniejszym ustaleniu z organizatorami przez biuro@bodycareacademy.pl)
Curriculum Body Care Academy
Część III - Praktyczna medycyna estetyczna - podstawy - część teoretyczna
Podczas tego szkolenia skupiamy się na prawidłowym nauczeniu teorii odnośnie podstawowych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Ta wiedza pozwoli uniknąć wielu stresów, powikłań oraz już od początku zyskiwać zadowolonych pacjentów. A to wszystko przy jednym szkoleniu. Nawet osoby bardzo sprawne manualnie potrzebują konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania. Jaki preparat, na jaką głębokość, ile podawać, co ma znaczenie, jak poprawić efekty zabiegów, jak znieczulać, jak zaopiekować się pozabiegowo pacjentem, na co uważać i jak unikać problemów. A to wszystko jako Evidence Based Medicine. Cytujemy badania, na których się opieramy, więc macie pewność, że to naprawdę działa.
Czego nauczysz się podczas „Praktyczna medycyna estetyczna – Podstawy”:
- Teoria odnośnie podstawowych zabiegów z medycyny estetycznej – omówienie technik, preparatów, trendów, bezpieczeństwa zabiegów.
- Prowadzenie dokumentacji medycznej i fotograficznej, zgody na zabiegi, zgody na udostępnianie wizerunku, zalecenia pozabiegowe.
- Mezoterapia igłowa – wybór preparatów, wskazania, przegląd skutecznych substancji aktywnych, sposób podawania, praktyczne wskazówki.
- Toksyna botulinowa – podstawowe zastosowania – zmarszczki poziome czoła, “lwia zmarszczka” i “kurze łapki”. Rozpuszczanie, dawkowanie, techniki podawania, wyznaczanie punktów wkłucia, analiza mimiki pacjenta. Przegląd toksyn na rynku.
- Stymulatory tkankowe – różnice między mezoterapią. Czym tak naprawdę są stymulatory tkankowe? Jakie substancje aktywne są skuteczne w stymulatorach tkankowych i jak dobierać je do wskazań? Techniki podawania, terapie łączone. Igła czy kaniula? Punkty czy równomierne podanie?
- Wypełniacz – kwas hialuronowy – podstawowe techniki podania. Wybór kwasu hialuronowego, dobór konkretnego produktu do miejsca zabiegowego. Omówienie różnic w podaniu płytkim, na kość, do płytkich poduszek tłuszczowych, do głębokich poduszeczek tłuszczowych. Igła czy kaniula? Praktyczne wskazówki do podawania. Złoty standard wolumetrii, niebezpieczne okolice, ewolucja a rewolucja wyglądu twarzy.
- Kolagen – wskazania, techniki podawania, stosowanie w terapii blizn. Omówienie różnych rodzajów kolagenów i doboru technik i produktu do wskazań
- nici rewitalizujące – wskazania, zastosowanie, kwalifikacja pacjenta. Omówienie korzyści krótkoterminowych i niebezpieczeństw długoterminowych stosowania nici. Różnice między technologiami i technikami zabiegowymi stosowanymi w niciach. Precyzyjne pozycjonowanie nici.
- Osocze i fibryna – pobieranie krwi u pacjentów, ustawienia wirowania przy PRP i PRF. Czy warto inwestować w probówki do osocza/fibryny? Stosowanie u pacjentów po menopauzie. Schorzenia pacjenta a wpływ na finalny efekt. Łączenie z innymi preparatami. Techniki zabiegowe, głębokość podania.
- Podsumowanie i rekomendowany dobór do typów urody/pacjentów/problemów zgodnie z II częścią szkolenia.