Część I – Wprowadzenie do medycyny estetycznej

1499,00  brutto

Szkolenie teoretyczne dostępne jako pełnowartościowy kurs online. Łącznie ponad 15 godzin materiału! Wszystko co potrzebujesz, aby mieć solidne podstawy do pracy jako lekarz medycyny estetycznej. Od założeń i trendów, praktyczną anatomię, najpopularniejsze zabiegi, aż do aspektów prawnych.

Curriculum Body Care Academy

Część I - Wprowadzenie do medycyny estetycznej.

 

Najtrudniej stawiać pierwsze kroki. Podczas tego szkolenia dowiesz się więcej o samej medycynie estetycznej, co jest obecnie popularne oraz jakie zabiegi i w jakiej kolejności najlepiej wdrażać. Z nami będzie łatwo ci zacząć. Poznaj mechanizm wpływu różnych zabiegów i preparatów na wygląd pacjenta. Jak rozjaśnić skórę? A jak nawilżyć? Co na zmarszczki, co na blizny, a czym najlepiej wypełnić tkanki? Jak zweryfikować co naprawdę działa? Przekazywana przez nas wiedza to same konkrety – nie znajdziesz tu długich, nudnych definicji, czy historii medycyny estetycznej. Z kolei dowiesz się jaki wpływ ma anatomia na twoją pracę i jak wykorzystać ja na swoją korzyść. Wiedzę, którą przekazujemy, bazujemy na znajomości anatomii, książkach ze sprawdzoną wiedzą, aktualnych badaniach naukowych oraz rekomendacjach czołowych organizacji związanych z medycyną estetyczną.

Czego nauczysz się podczas “Wstępu do medycyny estetycznej”:

  • na czym skupia się obecnie medycyna estetyczna – jakie są trendy, jakich zabiegów szukają pacjenci
  • co jest ważne dla lekarza medycyny estetycznej – kto i jakie zabiegi może wykonywać
  • rodzaje zabiegów wykonywanych przez lekarzy medycyny estetycznej: mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe, osocze i fibryna, toksyna botulinowa, wypełniacze, nici. Omówienie na czym polegają, jak działają, co potrzeba do ich wykonywania i w jakiej kolejności warto się ich uczyć.
  • anatomia twarzy w praktyce – czego się wystrzegać, jakie są bezpieczne okolice zabiegowe. Czy niebezpieczne okolice wykluczają nam zabiegi?
  • jakie preparaty wybrać do gabinetu, na co zwracać uwagę. Rejestracje preparatów, a okolica podania
  • wyposażenie gabinetu – wybór urządzeń, artykułów do zabiegów, obłożenia, zaplanowanie przestrzeni do rozmów i do zabiegów
  • jak znieczulać pacjentów do poszczególnych zabiegów. Czy zabiegi muszą boleć?
  • warstwy zabiegowe w medycynie estetycznej – różnice w doborze preparatów i technik zabiegowych, wpływ na migrację preparatów
  • przedstawiciele a hurtownie – gdzie warto zamawiać preparaty, które i dlaczego?
  • prowadzenie gabinetu – aspekty prawne, potrzebny sprzęt, wybór oprogramowania, organizacja pracy itd.